Zawodowy Kierowca C+E

Zawodowy Kierowca C+E

Zawodowy kierowca kategorii C+E zawsze znajdzie pracę, a głód rynku widać nie ma końca.
Ludzie na całym świecie, transportowali, transportują i będą transportować dosłownie wszystko.
Różnorodność ładunków jest niezliczona i czasami są potrzebne różne specjalistyczne uprawnienia.

Jednak jak zacząć, jak w ogóle rozpocząć karierę zawodowego kierowcy?

Postaramy się odpowiedzieć w kilku prostych punktach poniżej.

Pierwszym warunkiem jaki trzeba spełnić to zrobić uprawnienia kategorii B. Te można zrobić w wieku 18 lat. Następnie po ukończeniu 21 roku życia można rozpocząć przygotowania do uzyskania uprawnień zawodowego kierowcy kategorii C. Wymagane jest do tego tak samo orzeczenie lekarskie i psychologiczne potwierdzające zdolność do prowadzenia samochodu ciężarowego. Następnym krokiem jest przystąpienie do samego kursu zakończonym egzaminem teoretycznym i praktycznym.
Mając prawo jazdy kategorii C, następnie jest możliwość zrobienia uprawnień C+E. Pozyskuje się je uczestnictwem na kursie teoretycznych zajęć zakończonych praktycznym egzaminem.
Niestety to nadal nie daje nam możliwości przewozu towaru zestawem. Jaki jest następny krok? Otóż Jest to pozyskanie „Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej”. Jest to 280 godzinny kurs z opcją krótszej wersji 140 godzinnej. Tak jak i wcześniej trzeba zdać egzamin i dostarczyć orzeczenie lekarskie i psychologiczne pozwalające na wykonywanie zawodu. To wszystko składa się na wpis kodu 95, czyli zezwolenie na przewóz towarów.

Można również poszerzyć swoje kwalifikację o uprawnienia przewozu produktów niebezpiecznych czyli ADR czy HDS, czyli załadunek bez użycia dodatkowych urządzeń.

Osoby zainteresowany pracą zawodowego kierowcy ciężarówek zachęcamy do kontaktu bądź bezpośredni kontakt z Akademią Stando.


Udostępnij: