Zajmujemy się transportem alkoholu, w tym m.in. piwa, wódki i wina. Wszystkie z nich wymagają spełnienia warunków jak dla artykułów spożywczych. Dodatkowo alkohole powyżej 24% uznawane są za materiał niebezpieczny.

Transport alkoholu

Przewóz wina, piwa i cydru

Szczególnym rodzajem towarów, jakie przewożą nasi kierowcy są alkohole. Transport alkoholu obciążony jest ryzykiem utraty jakości przewożonego wina, piwa czy cydru wywołanym np. przez niewłaściwą temperaturę w samochodzie. Nie każda firma transportowa może się tym zajmować. Chcąc realizować transport alkoholu trzeba postarać się o wiele pozwoleń, certyfikatów a te nasza firma z powodzeniem zdobyła i poprawnie przechodzi przez wszystkie kontrole jakości świadczonych usług transportowych.

Trzeba pamiętać, że zgodnie z Ustawą o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia wino, piwo, cydr oraz wszelkie inne alkohole zaliczane są do artykułów spożywczych. Oznacza to, że firma przewozowa musi spełniać bardzo wysokie wymagania sanitarne. Dotyczy to zarówno czystości pomieszczeń, w których przechowywana będzie żywność, właściwego przygotowania taboru samochodowego oraz odpowiednich badań sanitarno-epidemiologicznych wymaganych od wszystkich osób mających bezpośredni kontakt z towarem, w tym przypadku z alkoholami.

Transport alkoholi - piwo, wino i wódka

Transport alkoholu wymaga spełnienia określonych norm

Warto przypomnieć, że alkohol etylowy w roztworze wodnym o stężeniu powyżej 24% uznawany jest za materiał niebezpieczny. Jego transport podlega przepisom Konwencji ADR, czyli europejskiej umowie dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego materiałów niebezpiecznych. Wszystkie te kryteria spełnia nasza firma - realizujemy transport ADR. Możemy, więc współpracować z przedsiębiorstwami przetwórstwa alkoholi wysokoprocentowych w Polsce i za granicą.

Zajmujemy się zarówno przewozem czystego spirytusu przeznaczonego do dalszej obróbki, butelkowanym winem oraz piwem i cydrem, brandy czy wódką do rozlewni. Transport alkoholu wymaga od firmy szczególnego zadbania o przewożony towar. Samochody wyposażone są wniezbędne zbiorniki na alkohol, urządzenia chłodzące i wszystkie możliwe zabezpieczenia przewożonego towaru. Naszym celem jest zadowolenie Klienta, a to otrzymamy dzięki naszej solidności w wykonywaniu powierzonych zadań.

Oferta Stando na przewóz alkoholi to m.in.:

  • przewóz piwa
  • przewóz wina
  • przewóz cydru
  • przewóz wódki
  • przewóz brandy
  • przewóz alkoholu etylowego

Alkohol przekazany do transportu oddajmy w niezmienionej jakości i w ustalonym terminie. Nasze doświadczenie i bardzo dobre opinie klientów pozwalają nam na podejmowanie nowych wyzwań stawianych przez wymagających najwyższej jakości kontrahentów. Jesteśmy gotowi do pojęcia się współpracy na transport alkoholu na terenie Europy. Wino, piwo czy cydr nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. Przewozimy alkohol w baniakach do rozlewni oraz z rozlewni na sklepowe półki. Przyjmujemy zlecenia na transport alkoholi od przetwórców, hurtowników i sklepów z alkoholami z najwyższej półki. Realizujemy także współpracę w zakresie spedycji oraz logistyki alkoholu

W Stando nie zajmujemy się wyłącznie transportem alkoholu. Realizujemy także m.in.:


Udostępnij: